В Індії на тлі пандемії коронавірусу почастішали випадки ураження людей небезпечними грибами

Фото з відкритих джерел

Ураження часто трапляється серед пацієнтів з COVID-19 або тих, хто одужав від коронавірусу

В Індії продовжує бушувати друга хвиля коронавірусу, який забрав життя понад 242 тис. громадян. На тлі цього місцеві лікарі все частіше фіксують випадки мукормікозу - інфекції, яку спричиняють різноманітні види грибів родини мукорових. Про це, посилаючись на BBC, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Зазначається, що хвороба, яку іноді називають чорною пліснявою (black fungus), часто трапляється серед пацієнтів з COVID-19 або тих, хто одужав від коронавірусу.

Ознаками муромікозу є некротичні ураження в носі і на піднебінні, що викликають біль і лихоманку. Крім того, можливі симптоми з боку ЦНС, набряки і біль в очах. Хвороба вражає носові пазухи, мозок та легені. Вона смертельно небезпечна для хворих на діабет, а також для хворих на ВІЛ/СНІД і рак. Смертність від мукормікозу може досягати 50%, пише BBC.

Збудниками захворювання є різні гриби, які зустрічаються в ґрунті, рослинах, компості, гниючих овочах і фруктах. Індійські медики відзначають, що сліди грибів можна знайти в носоглотці та на слизових оболонках здорових людей.

На думку індійського лікаря Акшая Наїра з Мумбаї, зростання захворюваності мукормікозу може бути спричинене використанням стероїдів у лікуванні важких форм коронавірусу. Індійські медики фіксують, що мукормікоз розвивається приблизно через 12-15 днів після одужання від COVID-19.

У Мумбайській лікарні в районі Сіон за два місяці виявлено 24 випадки мукормікозу, тоді як раніше фіксувалося не більше шести епізодів на рік.

Раніше повідомлялося, що Євросоюз виділив Індії 2,2 млн євро надзвичайної допомоги для боротьби з коронавірусом.