В їдальнях Івано-Франківська під час позачергових обстежень виявили стафілокок, - МОЗ

Фото з відкритих джерел

Обстеження виявило патогенний стафілокок у 180 осіб, що становить 11,4% від загальної кількості перевірених працівників

Під час позачергових обстежень в Івано-Франківських дитячих їдальнях, які проводилися з 8 по 19 листопада, виявили патогенний стафілокок. Загалом на дотримання санітарних норм перевіряли 1578 працівників харчоблоків у 625 закладах. Позачергові обстеження проводили з 8 по 19 листопада. Про це повідомляє "Уніан" з посиланням на Івано-Франківській обласний центр контролю і профілактики хвороб МОЗ.

Обстеження виявило патогенний стафілокок у 180 осіб, що становить 11,4% від загальної кількості перевірених працівників, з них:

  • заклади дошкільної освіти – 221 (обстежено 645 осіб), виявлений патогенний стафілокок у 68 осіб (10,54%)
  • заклади загальної середньої освіти – 390 (обстежено – 882 особи), виявлений патогенний стафілокок – 105 осіб (11,9%)
  • інтернати – 1 (обстежено – 3 особи), виявлений патогенний стафілокок в однієї особи
  • дитячі заклади оздоровлення та відпочинку-5 (обстежено – 22 особи), виявлено патогенний стафілокок у 3 осіб (13,6%)
  • інші – 8 (обстежено – 26 осіб), виявлений патогенний стафілокок у 3 осіб (30,8%).

У центрі зазначили, що працівників харчоблоків закладів освіти, які працюють дистанційно, не обстежували.

"У 2021 році своєчасно пройшли медогляди тільки 58,2% працівників з усіх обстежених, у 2020 році – 15,1 %, у 2019 році – 13,3 %, а у 4,1 % взагалі відсутні на робочому місці дані про медичні огляди. 5 осіб в останній раз проходили медогляд у 2018 році, ще двоє – 2017 р", - повідомили у центрі.

Крім того, під час обстеження було виявлено, що у 2021 році 11 осіб влаштували на роботу без попереднього проходження медичного обстеження.

"Про виявлені позитивні результати направлені повідомлення керівникам закладів, у відділи освіти та територіальні управління Держпродспоживслужби для відсторонення виявлених носіїв від роботи для проведення санації та повторного лабораторного обстеження", - запевнили у центрі.

Новини за темою: Міносвіти: Наступного року на реформу шкільного харчування в Україні буде виділено 1,5 млрд грн

Нагадаємо, на Прикарпатті сталося масове отруєння під час святкування Дня знань – госпіталізували 11 дітей.

А внаслідок масового отруєння в одному з навчальних закладів у Хмельницькому кількість потерпілих наблизилася до 100. Отруєння спровокувала бактерія золотистого стафілокока, яку виявили у чотирьох працівників персоналу харчоблоку навчального закладу.

Варто зазначити, що у школах і дитсадках України у жовтні проводили раптові перевірки працівників харчоблоків на предмет золотистого стафілокока. Пізніше у МОЗ повідомили, що у 10% працівників харчоблоків шкіл знайшли стафілокок.