Ускладнення епідситуації в Україні не є початком третьої хвилі пандемії, - Кузін

Ігор Кузін Фото з відкритих джерел

Темп збільшення кількості хворих +3% кожного дня, але наразі ситуація контрольована

Погіршення епідемічної ситуації в Україні через поширення коронавірусу не є свідченням "третьої хвилі" пандемії. Про це в ефірі одного з телеканалів заявив головний санітарний лікар України Ігор Кузін, повідомляє "Суспільне".

"Ми восьмий тиждень поспіль бачимо поступове зростання (захворюваності на COVID-19, - ред.) і ускладнення епідемічної ситуації. Ми бачимо те, що кількість людей, які захворіли, й ті, які одужали... Одужали набагато менше, і це призводить до того, що медична система поступово заповнюється. Темп приросту — це +3% кожного дня. Це не початок ще хвилі, тобто ситуація є контрольованою", — заявив чиновник.

За його словами, є велика кількість громад і районів, "які викликають занепокоєння" і де ситуація "може вийти з-під контролю".

Водночас Кузін зауважив, що наразі в Україні використовуються норми "адаптивного карантину", саме тому при заповненості ліжок у лікарнях на понад 50% регіони переходитимуть до "помаранчевих" та "червоних" зон. Він також пояснив, що на сьогодні "показники говорять про наближення до "жовтої зони".

Новини за темою: В Україні стрімко зростає кількість нових випадків COVID-19: У МОЗ назвали регіони-лідери

Нагадаємо, Кабінет міністрів змінив правила карантину в Україні. Відтепер українці за наявності COVID-сертифікатів зможуть обійти більшість обмежень у жовтих і червоних зонах.