Уряд затвердив порядок роботи реєстру донорів крові

Фото з відкритих джерел

Реєстр стане основою для розвитку інституту донорства та забезпечення потреби медичної системи у донорській крові

Кабінет міністрів України затвердив порядок функціонування Національного реєстру донорів крові та компонентів крові, а також осіб, яким заборонено виконувати донорську функцію, в електронній системі охорони здоров'я. Відповідна постанова ухвалена під час засідання уряду в середу, 24 листопада, повідомляє "Укрінформ".

Як зазначається в пояснювальній записці до документа, постанову розроблено з метою унормування механізму функціонування Національного реєстру донорів крові та компонентів крові, а також осіб, яким заборонено виконувати донорську функцію.

Зазначається, що реєстр стане основою для розвитку інституту донорства та забезпечення потреби медичної системи у донорській крові, а також визначення функцій електронної системи охорони здоров'я та інтегрованих з нею інформаційно-телекомунікаційних систем, пов'язаних із збиранням, зберіганням, використанням та передачею інформації про донорів крові та осіб, яким заборонено виконувати донорські функції.

Згідно з постановою, МОЗ, НСЗУ мають ввести в дію Національний реєстр не пізніше ніж через один рік після набрання чинності цією постановою.

Зазначимо, Верховна Рада у вересні 2020 року ухвалила Закон "Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові", яким, з-поміж іншого, передбачено створення Національного реєстру донорів крові, а також людей, що не можуть бути донорами, та його інтеграцію до eHealth.

Новини за темою: В Україні дозволили представникам ЛГБТ-спільноти бути донорами крові

Нагадаємо, у додатку "Дія" з’явиться розділ, у якому можна буде залишити заяву про згоду стати донором після смерті.