"Укрзалізниця" запускає перший інклюзивний приміський електропоїзд

Укрзалізниця планує співпрацювати із чеською компаніэю Scoda

Фото з відкритих джерел

На модернізацію було витрачено 70,6 млн грн, серед яких саме 2,2 млн - на впровадження інклюзивності

В Україні з’явився перший приміський електропоїзд, що пристосований для подорожей людей з інвалідністю. Про це заявив в.о. голови правління АТ "Укрзалізниця" Іван Юрик, передає прес-служба УЗ.

"Поступово робимо Укрзалізницю інклюзивною. Адже всі люди повинні мати рівні можливості під час подорожі залізницею, у тому числі і в приміському сполученні. Цей поїзд стане прикладом для подальших робіт з модернізації приміського рухомого складу", - сказав Юрик.

Зокрема, новий електропоїзд має вагони, обладнані для доступу людей з інвалідністю, з місцями для людей на інвалідних візках, пандусами, кнопками виклику поїзної бригади, а всі вказівники нанесені шрифтом Брайля. 

Водночас у поїзді замінено низку систем та деталей інтер'єру. Серед основних - встановлено кріплення для велосипедів.

На модернізацію було витрачено 70,6 млн грн, серед яких саме 2,2 млн - на впровадження інклюзивності. Усі роботи здійснено на власних потужностях - на Київському електровагоноремонтному заводі. 

"До кінця 2021 року планується провести капітальний ремонт ще 6 поїздів. Кошти на це, близько 300 млн грн, передбачені у фінплані компанії", — додав Юрик.

Новини за темою: "Укрзалізниця" відновила залізничне сполучення зі Словаччиною

Нагадаємо, з 12 липня "Укрзалізниця" призначає курсування додаткового двогрупного нічного поїзда №250/261-262/249 Кременчук, Полтава, Харків - Бердянськ.