"Укрзалізниця" розпочинає наймасштабніше оновлення приміських перевезень

фото з відкритих джерел

До 2026 року буде придбано 80 нових приміських та регіональних поїздів

"Укрзалізниця" розпочинає наймасштабніше за роки незалежності України оновлення парку приміських та регіональних поїздів. 1 жовтня 2021 року компанія оголосила тендер у системі Prozorro на закупівлю 80 нових приміських та регіональних поїздів. Про це повідомляє прес-служба "Укрзалізниці".

Повідомляється, що до 2026 року буде придбано 80 нових приміських та регіональних поїздів.

"Загалом у рамках тендеру компанія планує придбати 30 електропоїздів змінного струму та 30 електропоїздів постійного струму для приміських перевезень. Також буде придбано 20 електропоїздів змінного струму для регіональних маршрутів. Загальна сума закупівлі — понад 31,4 млрд грн. Таким чином, 60 закуплених поїздів будуть задіяні у проекті City Express, а ще 20 планується запустити на існуючих та нових регіональних маршрутах", - зазначають у прес-службі відомства.

До участі у тендерній закупівлі запрошені провідні світові виробники — запити на комерційні пропозиції були надіслані компаніям Siemens, Stadler, Alstom, Pesa, Skoda та Крюківському вагонобудівному заводу. 

"Укрзалізниця" прийматиме заявки на участь у тендері до 1 листопада 2021 року, аукціон відбудеться 7 грудня.

"Коментарі та уточнення від потенційних учасників у системі Prozorro прийматимуться до 20 жовтня. За потреби компанія буде калібрувати комерційні та технічні вимоги, щоб оголошений тендер був конкурентним, а його вимоги — оптимальними та такими, що забезпечують якісне оновлення рухомого складу швидкими темпами. Співпраця з переможцем тендеру розрахована на 5 років, тож поставки поїздів заплановані партіями до 2026 року", - уточнили в "Укрзалізниці".

До процесу розробки технічних вимог до приміських та регіональних електропоїздів були залучені технічні спеціалісти Укрзалізниці і представники провідних міжнародних та українських виробників. У рамках співпраці з Deutsche Bahn до рецензування технічних вимог долучились також спеціалісти DB Regio, які оперують одним із найбільших парків регіонального рухомого складу в Європі. 

В "Укрзалізниці", зокрема, нагадали, що парк приміських електропоїздів "Укрзалізниці" зношений на понад 90%, тому оновлення цього сегменту перевезень є критичним з огляду на безпеку та комфорт пасажирів.

Новини за темою: "Укрзалізниця" анонсувала конкурс на посаду голови правління

Нагадаємо, "Укрзалізниця" запустила перший в історії України контейнерний поїзд з експортним вантажем до Китаю.