Українців будуть штрафувати або ув’язнювати до 8 років за підробку COVID-сертифікатів

Усіх причетних до підробки COVID-сертифікатів буде притягено до відповідальності

Міжнародний COVID-сертифікат можна отримати за умови введення двох доз вакцини Фото з відкритих джерел

Послугами фейкових документів уже скористалися 1750 людей. Про це заявив начальник Департаменту кіберполіції Національної поліції України Олександр Гринчак, повідомляє "РБК-Україна", посилаючись на трансляцію брифінгу.

За словами Гринчака, 94% ресурсів, які пропонують продаж сертифікатів, є фейковими або це робота шахраїв. Наразі вже відкрито 486 кримінальних проваджень, проведено 140 обшуків. Правоохоронці оголосили 85 підозр та заблокували 83 ресурси.

Загалом вже 1750 громадян скористалися послугами шахраїв.

Також начальник Департаменту кіберполіції заявив, що усіх причетних до підробки COVID-сертифікатів буде притягено до відповідальності. 

"Починаючи від штрафних санкцій і до 8 років позбавлення волі. Все залежить від кваліфікації справи", - повідомив Гринчак.

Новини за темою: МОЗ вимагає відсторонити керівництво 15 лікарень через підробку сертифікатів про вакцинацію від COVID-19

Нагадаємо, в Україні винесли перший вирок лікарю за підробку COVID-сертифікатів. Медик з Павлограда має заплатити 34 000 гривень штрафу і не зможе цілий рік працювати за фахом.