Українці почали частіше читати українську Вікіпедію: За рік відвідуваність зросла на 21%

Ілюстративне фото Укрінформ

Українська Вікіпедія зайняла 17 місце у світі

Упродовж минулого 2020 року відвідуваність української Вікіпедії зросла на 21% у порівнянні з 2019 роком. Загалом торік зафіксовано 855,1 млн переглядів сторінок, а роком раніше – 707,5 мільйонів сторінок. Про це йдеться у блозі української Вікіпедії.

Як зазначається, це дозволило зайняти українській Вікіпедії 17 місце у світі. За місяць її відвідали понад 90 мільйонів разів, що на 26% перевищує показник 2019 року.

У 2019 році вона займала 16 місце у світі, тобто цього року вона пропустила одну країну вперед – нею стала Туреччина. Причина в тому, що турецька Вікіпедія була заборонена минулого року.

Водночас корейська та чеська Вікіпедія, які ще у 2018 році були попереду української, відстали від неї ще більше. Також українська Вікіпедія ближче до шведської, яка роками залишається популярнішою за українську.

Наразі українська електронна енциклопедія налічує понад мільйон статей, які написані виключно українською мовою, понад 126 тисяч дописувачів. Вже декілька років поспіль українська Вікіпедія демонструє стабільний ріст, тому можна очікувати його продовження у 2021 році.

Нагадаємо, у вересні 2020 року вільна онлайн-енциклопедія Вікіпедія офіційно припинила використовувати російську транслітерацію української столиці Kiev і перейшла на коректне написання – Kyiv.