Українці наступного року повторно пройдуть повний курс COVID-вакцинації, - МОЗ

Фото з відкритих джерел

Українцям, імовірно, доведеться вакцинуватися від коронавірусу щороку

В Україні наступного року планується розпочати ревакцинацію населення від COVID-19. Про це повідомив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв'ю телеканалу "Рада".

За словами чиновника, наразі не розглядається введення бустерного щеплення для всіх категорій населення. МОЗ працює над рекомендацією бустерної вакцинації для людей із хронічними захворюваннями, які ослаблюють імунітет.

"Поки що не розглядається рекомендація про введення таким людям бустерної дози. Поки ми плануємо використовувати повний курс ревакцинації в наступному році. Тобто людина, яка отримала дві дози у 2021 році, має отримати такі ж дві дози у 2022 році", - висловився Кузін.

При цьому він додав, що українцям, імовірно, доведеться вакцинуватися від коронавірусу щороку. Причиною цього є ослаблення імунітету до COVID-19 із часом навіть після щеплення.

"Поки що так. Ми розуміємо, що імунітет до коронавірусу не постійний і через певний час він все менше і менше стає. Тому ті люди, які пройшли повний курс щеплення, повинні пройти повторне щеплення, щоб поновити імунну відповідь", - сказав головний санлікар.

Новини за темою: В Україні створять комісію, яка розглядатиме випадки смерті від COVID-19 після вакцинації

Раніше повідомлялося, що в Україні хочуть рекомендувати бустерну COVID-вакцинацію людям із хронічними хворобами. Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін заявляв, що бустерну вакцинацію пропонуватимуть зробити після 6-8 місяців з моменту завершення повного курсу щеплення.