Український гімнаст Олег Верняєв не поїде на Олімпіаду через допінг

Лідер збірної України Олег Верняєв пропустить другий поспіль чемпіонат Європи зі спортивної гімнастики / Telegraf-EPA

Українського чемпіона дискваліфікували на чотири роки

Український гімнаст Олег Верняєв не поїде на Олімпіаду в Токіо. Рішення про його дискваліфікацію прийняв арбітраж GEF через виявлений допінг. Про це спортсмен сам повідомив на своїй сторінка в Instagram.

Верняєва дискваліфікували на чотири роки через концентрацію мельдонію. 

"Арбітраж GEF прийняв рішення, про те, що концентрація мельдонію, яку знайшли у мене в організмі, достатня для дискваліфікації мене на 4 роки. Починаючи з листопада минулого року. Це означає, що на Олімпіаду я не поїду", - написав Олег Верняєв. 

Спортсмен зазначив, що з майже десятка тестів наявність забороненої субстанції підтвердив тільки один. 

Верняв заявив, що буде оскаржувати рішення арбітражу. 

Новини за темою: Україну на Олімпійських іграх представлятимуть 60 військовослужбовців

"Якщо спортсмен впевнений, що його провини немає, він не повинен опускати руки. Арбітраж GEF прийняв рішення, яке підлягає оскарженню. Раз рішення арбітражу підлягає оскарженню, значить остаточні висновки робити рано. Вся боротьба тільки починається, це черговий етап мого життя і, як завжди, я буду боротися до кінця і оскаржу рішення арбітражу GEF про мою дискваліфікацію в CAS", - написав Олег Верняєв.

Нагадавши, від України у головних спортивних змаганнях візьмуть участь 158 олімпійців у 25 видах спорту (30 дисциплінах). Однак, у зв'язку з пандемією коронавірусу традиційний урочистий марш збірної замінить 4-годинний телемарафон. 

Нещодавно організаційний комітет літньої Олімпіади в японському Токіо скасував естафету олімпійського вогню на дорогах загального користування в місті. 

Також у Токіо перед Олімпійськими іграми планують оголосити надзвичайний стан, щоб уникнути нової хвилі коронавірусу, а глядачам можуть заборонити бути присутніми на змаганнях.