Українець став одним із головних переможців конкурсу ЄС для молодих вчених

Фото з відкритих джерел

Одну з перших премій конкурсу отримав українець Ілля Наливайко

Єврокомісія оголосила переможців 32-го конкурсу ЄС для молодих вчених, серед яких одну з перших премій виборов юнак з України за дослідницьку роботу в галузі математики. Про це йдеться у повідомленні на сайті Європейської Комісії, повідомляє "Укрінформ".

"Європейська Комісія оголосила переможців 32-го Конкурсу ЄС для молодих вчених, при цьому найвищі нагороди були присуджені шести проектам з Болгарії, Німеччини, Ірландії, Іспанії, Туреччини й України. Переможці отримають по €7 000 за кожен із цих проектів у сфері науки, технології, інженерної справи та математики, а також у галузі соціальних наук", - йдеться в повідомленні.

Цього року в конкурсі взяли участь 158 молодих вчених у віці 14-20 років із 34 країн. Учасники презентували 114 різні проекти, які були розглянуті міжнародним науковим журі. Загальний призовий фонд у 93 000 євро був розподілений між головними 18 переможцями. Окрім грошових призів, інші учасники отримали можливість здійснити візити до провідних наукових установ та дослідницьких компаній Європи.

Переможці були оголошені вчора під час церемонії в Університеті Саламанка (Іспанія) після дводенних віртуальних змагань.

Одну з перших премій конкурсу отримав українець Ілля Наливайко за роботу у сфері математики: "Властивості можливих контрприкладів до гіпотези Сеймура про друге сусідство".

Минулого року цей юнак із Кам'янець-Подільського посів третє місце на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу - захисту науково-дослідних робіт учнів-членів МАНУ з науковим дослідженням на тему "Дослідження гіпотези Сеймура з використанням штрафної функції".

Новини за темою: Освіта в Україні: Школи зможуть самі розробляти навчальні плани

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський з нагоди Міжнародного жіночого дня відзначив державними нагородами 109 українок. Нагороди були призначені за значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, а також за зразкове виконання службового обов’язку та багаторічну сумлінну працю.