Україна закликала відновити пропуск через КПВВ для пенсіонерів та осіб з інвалідністю

Фото з відкритих джерел

Українська делегація на засіданні ТКГ запропонувала відкрити пропуск пенсіонерів та осіб з інвалідністю для отримання пенсій та COVID-вакцинації

Українська делегація в ТКГ закликала Росію відновити пропуск пенсіонерів і осіб з інвалідністю для отримання пенсій та COVID-вакцинації через КПВВ на Донбасі. Про це повідомляє прес-служба української делегації в ТКГ в середу, 13 жовтня, передає "Кореспондент.нет".

Глава міжнародного комітету Ради Олександр Мережко заявив, що українська делегація на засіданні ТКГ запропонувала відкрити пропуск вразливих категорій громадян України через КПВВ "Станиця Луганська", адже це необхідно для отримання ними пенсій та призначеної їм допомоги, а також вакцинації від коронавірусу.

"На жаль, представники російських окупаційних адміністрацій на ТОТ у Луганській області не погодилися із пропозицією розглянути будь-які заходи, які б дозволили пенсіонерам перетинати лінію розмежування", - пояснив Мережко.

Новини за темою: Виготовляв та продавав підроблені COVID-тести для перетину КПВВ: На Луганщині викрили шахрая

Нагадаємо, члени незаконного збройного формування "ЛНР" посилили правила пропуску громадян через контрольний пункт в'їзду-виїзду "Станиця Луганська". Незаконна влада тимчасово окупованої території Луганщини скасувала норму про те, що жителі можуть раз на місяць виїжджати на підконтрольну Україні територію. Таким чином, дозволяється виїзд жителів ОРДЛО лише з метою лікування (реабілітації), навчання, необхідності догляду за близьким родичем, на похорон родича.

Водночас в'їзд людей без прописки в тимчасово окупованих районах дозволяється також лише з цих причин або для участі в "гуманітарних програмах". Списки на в'їзд і виїзд формуються "робочою групою".

Відповідні норми діятимуть щонайменше до 10 листопада 2021 року й покликані нібито захистити людей від COVID-19. Посилення правил пропуску стосуються й пенсіонерів, які регулярно перетинають КПВВ для отримання українських виплат.