Новини » Суспільство Читать эту новость на русском

Україна укріплює кордон з Білоруссю та координує свої дії з Польщею і Литвою, - Кулеба

За словами очільника МЗС, ані Польща, ані Україна не є "точкою призначення" для мігрантів, оскільки вони розглядають обидві країни як транзитний шлях до ЄС

Дмитро Кулеба

Фото з відкритих джерел

Україна проводить укріплення кордону з Білоруссю та координує свої дії з Польщею і Литвою з огляду на штучно створену режимом Лукашенка міграційну кризу, яка може мати будь-який розвиток. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на брифінгу у Брюсселі, передає "Укрінформ".

"Минулої неділі керівники безпекових та оборонних структур України зустрілися у місті Луцьку, що неподалік від кордону з Білоруссю, і запросили приєднатися послів з Польщі й Литви, тому що нам потрібна колективна відповідь на ситуацію в Білорусі. Сьогодні ми були сфокусовані на штучно створеній міграційній кризі, але ми не можемо знати, що трапиться завтра. Три наші країни мають вирішувати міграційну кризу сьогодні, пам'ятаючи, що це не кінець історії. Три наші країни мають бути готовими до будь-яких сценаріїв", - заявив Кулеба.

Він зауважив, що Україна зараз зміцнює кордон з Білоруссю.

"Поки що ми не бачили притоку мігрантів до нашої країни, що ще раз доводить: ця міграційна криза є штучною, вона прямо скерована проти Польщі і Литви, щоб спровокувати вас, вчинити тиск та посіяти розбрат у ваших суспільствах навколо шляхів урегулювання цієї кризи", - сказав глава МЗС.

За його словами, ані Польща, ані Україна не є "точкою призначення" для мігрантів, оскільки вони розглядають обидві країни як транзитний шлях далі у ЄС, щоб дістатися, зокрема, до Німеччини.

Новини за темою: Понад 5 тисяч рятувальників перебувають у стані готовності у прикордонних з Білоруссю областях, - ДСНС

Нагадаємо, нещодавно повідомлялося, що на білорусько-польському кордоні на прикордонному пункті "Брузги" почалася тиснява. Мігранти, серед яких знаходяться жінки і діти, поспішають перейти через кордон і вже зламали частину огорожі з білоруського боку.