Україна перейде на зимовий час в останню неділю жовтня

Фото з відкритих джерел

Цьогоріч українці перейдуть на зимовий час уночі проти 31 жовтня, о 4 годині ранку

У ніч проти 31 жовтня, неділі, о 4 годині ранку українці переходять на зимовий час, тобто переводять стрілки годинника на 1 (одну) годину назад. Про це повідомляє "Укрінформ".

Зазначимо, що переведення годинників в Україні на зимовий і літній час здійснюється майже чотири десятиліття, і за традицією стрілки зрушують восени та навесні - в останню неділю жовтня і в останню неділю березня.

Цьогоріч українці перейдуть на зимовий час уночі проти 31 жовтня, о 4 годині ранку. Таким чином наступна доба у вихідний день автоматично збільшиться на годину.

Переведення годинників в Україні регламентується постановою Кабміну від 13 травня 1996 року №509 "Про порядок обчислення часу на території України".

"Літній" і "зимовий" порядок обчислення часу вперше був запроваджений у Великій Британії в 1908 році для економії та раціональнішого розподілу електроенергії впродовж доби. В СРСР перехід на зимовий час і навпаки регулярно почав здійснюватися з 1981 року.

Новини за темою: Перехід на літній час скасують: Як у світі все ще переводять годинники і чому це шкідливо

Нагадаємо, раніше перший віце-спікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук виступив за скасування переведення годинників в Україні. За його словами, перехід на літній і зимовий час негативно впливає на біологічні ритми людини. 

Віце-спікер Руслан Стефанчук також закликав народних депутатів розглянути та підтримати законопроект № 4201 про скасування переведення годинників в Україні.