Україна отримала тест-системи для виявлення "індійського" штаму коронавірусу

ПЛР-тест для діагностування коронавірусу Фото з відкритих джерел

Тест-системи спрощують процедуру визначення мутацій коронавірусу на території України

Україна отримала від ВООЗ партію тест-систем для діагностування штаму коронавірусу, який спричинив нову хвилю епідемії в Індії. Про це повідомив глава парламентського комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький на сторінці у Facebook.

Тест-системи надійшли до Центру громадського здоров'я України наприкінці минулого тижня. Вони спрощують процедуру визначення мутацій коронавірусу на території України.

Новини за темою: У МОЗ назвали симптоми "індійського" штаму коронавірусу

"Наразі регіональні лабораторії за спеціальним алгоритмом серед усіх позитивних тестів визначають декілька зразків, які відправляють до Києва. Вони проходять перевірку тест-системами, і у випадку, якщо результат на мутацію вірусу позитивний, відправляються до однієї з трьох лабораторій на підтвердження. Або до великої фармацевтичної компанії, з якою укладений відповідний договір, або до Інституту молекулярної біології та генетики, або до лондонської клініки", - заявив Михайло Радуцький.

Новини за темою: У Білорусі виявили власний штам коронавірусу

Раніше ВООЗ допомогла Україні з тест-системами для діагностування "британського" та "південноафриканського" штамів коронавірусу.

Нагадаємо, цього тижня Україна доставить в Індію гуманітарну допомогу, зокрема, кисневі концентратори і апарати штучної вентиляції легень (ШВЛ). На допомогу виділено 15 мільйонів гривень.