Україна на межі виходу із зеленої зони карантину, - експерти

Карантин в Україні Фото з відкритих джерел

Якщо тенденція збережеться, то в регіонах можуть посилити обмеження

Через погіршення ситуації з коронавірусом в Україні країна опинилася на межі виходу із зеленої зони карантину. Про це повідомили експерти Київської школи економіки.

Там зазначили, що якщо така тенденція збережеться, то в регіонах можуть посилити обмеження.

Так, два дні поспіль не виконується умова зеленого рівня епідемічної небезпеки - коефіцієнт виявлення нових випадків перевищив 4%.

"У разі невиконання такої умови протягом ще одного дня Національна комісія з питань ТЕБ і НС може прийняти рішення про вихід України з "зеленої" зони. Це означає, що регіони будуть розподілені за рівнем епідемічної небезпеки, відповідно до яких будуть посилені обмеження", - йдеться в прогнозі.

Поточна ситуація поки залишається контрольованою, але навантаження на медичну систему продовжує зростати - кожне п'яте "ковідне" ліжко зайняте пацієнтами, на 14% зайняті ліжка "з киснем".

Добова смертність в Україні також перейшла до зростання і в середньому становить 38 випадків - зростання майже наполовину порівняно з минулим тижнем.

Чернівецька область продовжує бути антилідером з найбільш критичною ситуацією щодо COVID-19. Кожен з інших 24 регіонів перебуває в зоні підвищеного ризику спалаху. І вже в 11 українських областях (Київська, Донецька, Житомирська, Івано-Франківська, Сумська, Тернопільська, Луганська, Харківська, Хмельницька, Чернівецька та Чернігівська області) коефіцієнт виявлення випадків перевищує рекомендовані ВООЗ 5%.

Новини за темою: За добу у Києві виявили понад 300 випадків коронавірусу

Нагадаємо, що в Україні за минулу добу, 1 вересня, лабораторно підтвердили 2477 випадків коронавірусної хвороби COVID-19.