Україна має намір відправити на орбіту 7 супутників, - Тафтай

Український супутник "Січ 2-30" Конструкторське бюро "Південне"

На орбіту у грудні 2022 року буде виведено супутник  Січ-2-30

Протягом п'яти років Україна планує запустити на орбіту 7 супутників та створити космодром. Про це заявив голова державного космічного агентства України Володимир Тафтай в ефірі телеканалу "Перший діловий".

За словами голови державного космічного агентства, наступні 5 років Україна працюватиме над вступом до  Європейського космічного агентства, створенням українського космодрому й угрупуванням семи українських супутників.

Водночас Тафтай нагадав, що на орбіту у грудні 2022 року буде виведено супутник  Січ-2-30, який завершать вже у жовтні цього року. Запуск відбудеться з пускового майданчика SpaceX.

Наразі цей супутник вже складений і проходить випробування. 

Усі супутники українського виробництва будуть заточені під дистанційне зондування, тобто це фотографування поверхні Землі з космосу.

"Можна попередити несанкціоноване використання лісових масивів, вирубку лісів, використання водних ресурсів, пожежі, адже завдяки супутникам інформацію можна отримати швидше, коли проблема тільки розпочинається", - прокоментував його призначення Тафтай.

Загалом програма потребуватиме 15 млрд гривень на п'ять років.

Новини за темою: Стало відомо, скільки Україна заплатить SpaceX за запуск свого супутника

Нагадаємо, на початку березня нардеп Дмитро Наталуха повідомив, що компанія SpaceX погодилася вивести на орбіту український супутник "Січ 2-1".