Україна і Швейцарія взаємно визнали COVID-сертифікати

Фото з відкритих джерел

Як заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, обмін нотами вже відбувся

Україна та Швейцарія домовилися про взаємне визнання сертифікатів про вакцинацію від COVID-19. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час спільної із федеральним радником, віце-президентом та головою Федерального департаменту закордонних справ Швейцарської Конфедерації Ігнаціо Кассісом прес-конференції, передає "Уніан".

"Радий анонсувати, що ми домовилися про визнання сертифікатів про вакцинацію від COVID-19 для вільних і безпечних подорожей громадян і бізнесу. Обмін нотами вже відбувся", – розповів Кулеба.

Нагадаємо, 13 вересня Кабінет міністрів ухвалив зміни до постанови №1236, що встановлює нові карантинні обмеження для запобігання поширенню COVID-19. Зокрема, ухвалені зміни передбачають, що COVID-сертифікат має дві опції (так звані "жовтий" або "зелений"). Так званий "жовтий" сертифікат має інформацію про перше щеплення, а "зелений" – про повний курс.

19 серпня Європейський Союз офіційно визнав відповідність європейським українських COVID-сертифікатів, згенерованих у додатку "Дія".

Новини за темою: Швейцарія посилила вимоги для в'їзду туристів

Нагадаємо, через портал "Дія" українці тепер можуть згенерувати сертифікати про отримання першої дози COVID-щеплення без біометричного паспорта. Також з'явилася можливість зберегти зазначений сертифікат на телефон або роздрукувати його.