Україна готується до можливого прориву нелегальних мігрантів з боку Білорусі

Державна прикордонна служба

Поки не фіксували спроб прориву українського кордону

Українські прикордонники готуються до можливого прориву нелегальних мігрантів з боку Білорусі. Однак поки таких випадків і спроб зафіксовано не було. Про це заявив голова Держприкордонслужби України Андрій Демченко, повідомляє "Укрінформ".

Охорона кордону України посилюється щодня. Туди щодня прибувають не тільки додаткові сили прикордонників, а й резерви інших правоохоронних органів. 

"Ми готуємося до того, що потік нелегальних мігрантів може бути в будь-який момент спрямований у бік України. Тому ми повинні бути готові, щоб не допустити прориву нелегальних мігрантів в нашу країну", - сказав Андрій Демченко.

Новини за темою: Унаслідок наступу мігрантів на польському кордоні постраждали сім поліцейських

Нагадаємо, 8 листопада нелегальні мігранти штурмували кордон. Вони спробували силою перетнути польсько-білоруський кордон.

Повідомлялося, що Польща відбила спробу прориву кордону мігрантами з країн Близького Сходу, які зібралися з боку Білорусі.

Нещодавно експерт із зовнішньополітичних питань фракції Соціал-демократичної партії у німецькому Бундестазі Нільс Шмідт запропонував залучити Україну до вирішення проблеми біженців на кордоні Польщі та Білорусі. У Німеччині вважають, що Україна могла б прийняти мігрантів, поки в ЄС розглядатимуть їхні заявки про надання притулку.

Своєю чергою, секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов запропонував німецьким парламентарям забрати мігрантів до себе додому. За словами чиновника, про біженців повинні дбати німці.

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив, що ситуація з мігрантами, яка зараз розвивається на польсько-білоруському кордоні, може виникнути зокрема й на українському рубежі.