Україна готова до опалювального сезону на понад 90%, - Мінрегіон

Фото з відкритих джерел

Співробітники Мінрегіону регулярно здійснюють візити до регіонів з метою моніторингу ситуації

Регіони України технічно готові до початку опалювального сезону на понад 90%. Це відповідає графіку та очікуваним показникам. Про це повідомив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, йдеться на сайті Міністерства розвитку громад та територій України.

"Підготовка до опалювального сезону перебуває у фокусі уваги уряду, зокрема й Міністерства розвитку громад та територій України. В першу чергу маємо говорити про фізичну готовність. За даними органів місцевого самоврядування, вона складає понад 90%. Співробітники Мінрегіону регулярно здійснюють візити до регіонів з метою моніторингу ситуації. Йдемо за графіком", —  зазначив Олексій Чернишов. 

Очільник Мінрегіону зупинився й на інших напрямах підготовки до осінньо-зимового періоду, зокрема й фінансових аспектах діяльності підприємств теплопостачання. 

"Ціна газу на світових ринках практично щодня змінюється. Тож у процесі підготовки до опалювального сезону важливим є укладання довгострокових договорів між підприємствами ТКЕ з ТОВ “Газопостачальна компанія” Нафтогаз Трейдинг”.  Газова компанія запропонувала одну з найнижчих цін на ринку  — 7420 грн за тис. куб. м (з ПДВ та без інших надбавок) у рамках обсягу I "Фіксований". Тож тарифи на опалення та гарячу воду підвищуватися не повинні. Кожного дня у Мінрегіоні проводимо зустрічі з головами міст та керівниками обласних держадміністрацій. Вони стосуються як фізичної підготовки, так і тарифної політики", — підкреслив  Міністр Олексій Чернишов.  

У відомстві також зауважили, що повноваження зі встановлення тарифів на тепло у новому опалювальному сезоні надано органам місцевого самоврядування. 

"Президент України Володимир Зеленський нещодавно підписав Закон "Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу", який набрав чинності 29 серпня 2021 року. Закон прийнято з метою врегулювання ситуації з боргами ТКЕ перед НАК "Нафтогаз України"", - підкреслили в міністерстві.

Раніше Олексій Чернишов повідомив, що уряд затвердив План заходів, спрямований на розв’язання проблемних питань у сфері ЖКГ та затвердив Методику визначення заборгованості з різниці в тарифах. 

Новини за темою: "Нафтогаз" встановив новий тариф на опалювальний сезон

Нагадаємо, Кабінет міністрів України затвердив методику визначення різниці в тарифах на опалення та гарячу воду для теплогенеруючих підприємств. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.