Україна до кінця року може скасувати мораторій на експорт лісу, - Держлісагентство

Раніше український ринок лісу представляв інтерес для іноземців через дешеву нелегально заготовлену деревину

Фото з відкритих джерел

Верховна Рада України ще до кінця року може скасувати мораторій на експорт лісу. Відкриття прозорого ринку не несе значних загроз лісовому фонду. Про це повідомив голова Держагентства лісових ресурсів Юрій Болоховець у інтерв’ю для "Інтерфакс-Україна".

"Я прогнозую, що до кінця року закон про ринок деревини буде прийнятий. Я не бачу великих загроз ані з точки зору збереження лісового фонду, ані з точки зору захисту і підтримки українського бізнесу", - зазначив Болоховець.

За його словами, в Україні вже фактично працюють за європейськими цінами, тому ажіотажний попит з боку експортерів не очікується.

Він також уточнив, що раніше український ринок лісу представляв інтерес для іноземців через дешеву нелегально заготовлену деревину, але такої ситуації вже немає.

Новини за темою: Третина дерев світу знаходяться під загрозою зникнення

Нагадаємо, у Волинській області службовця підозрюють у незаконній вирубці лісу з 2018 року. Службові особи підприємства організували на території Ковельського району без відповідних дозволів порубку дерев різних порід, які в подальшому перевозили й переробляли для експорту до країн Європи.