Україна до 2050 року може зіткнутися з нестачею питної води, - Держекоінспекція

Через забрудненість річок Україні загрожує дефіцит питної води Фото з відкритих джерел

Концентрація небезпечних речовин у річках перевищує допустимі норми у 30-40 разів

Україні через скид небезпечних речовин, недостатнє очищення стоків та засмічення річок загрожує дефіцит питної води до 2050 року. Про це повідомляє прес-служба Державної екологічної інспекції.

За даними національної гідрометслужби, концентрація токсичних сполук у річках перевищує гранично допустимі норми у 30-40 разів. 

"Через це, згідно з прогнозами Інституту водних проблем і меліорації, вже до 2050 року Україні доведеться імпортувати питну воду", - наголосив голова Держекоінспекції Андрій Мальований.

Новини за темою: На Івано-Франківщині виявили річку із закривавленими водами. Фото

Чиновник наголосив, що захист водних ресурсів України повинен стати пріоритетним завданням. При цьому він запевнив, що екоінспекція постійно працює над посиленням контролю у цій сфері.

"Торік було підписано меморандум про співпрацю з Держводагентством, у рамках якого працюємо над створенням системи оперативного спостереження за станом водних об'єктів", - додав Мальований.

Нагадаємо, нещодавно в Україні провели скринінг річок. Під час цього у воді було виявлено низку забруднювачів, серед яких - пестициди, промислові хімікати, стимулятори і наркотичні препарати.