Учені виявили новий вид та рід змій: Вони весь час були в колекції

Карликова змія Waray, луска якої має різнокольорове забарвлення Фото University of Kansas 'Biodiversity Institute

Раніше новий різновид плазунів зараховували до невдалих екземплярів інших видів

Американські вчені встановили новий рід змій Levitonius та вид Levitonius mirus, екземпляри яких протягом баготьох років знаходилися в колекції біорізноманіття Інституту Канзаського університету. Про це повідомляє CCN.

Як зазначається, три екземляри змій були знайдені у період з 2006 по 2012 роки і занесені до колекції учбовго закладу. Його випускнику Джеффу Вайнеллу стало цікаво дослідити групу змій під назвою "Pseudorabdion". Під час досліджень, він відкрив абсолютно новий вид карликової змії.

"Коли я отримав результати ДНК, то спочатку подумав, що це просто помилка з мого боку або забруднення зразків", - зазначив учений.

Наразі встановлено, що Levitonius mirus, також відомий як карликова змія Waray, родом з островів Самар і Лейте на Філіппінах. Цей представник має найменшу кількість хребців, а також вирізняється райдужним кольором луски. За словами Вайнелла, це може свідчити про те, що раціон змії переважно складається із дощових черв’яків.

Також стало відомо, що змія не є отруйною, а своїми розмірами нагадує довжину олівця. А це свідчить про рідкісний процес мініатюризації в плазунів.

"Це має багато наслідків, таких як зменшення кількості кісток, своєрідне спрощення організму", - повідомляє вчений.

Слово "mirus" з латинської означає "надзвичайний" і вшановує місцевих людей Варай-варей на Філіппінах. Наукова назва Levitonius mirus приурочена Алану Левітону, досліднику з Каліфорнійської академії наук, який тривалий час вивчав змій на цих територіях.

Змію, що була відкрита випадково, ніколи не фотографували вживу. Зробити це вкрай важко через середовище, в якому вона мешкає.

"Там все ще є хороше середовище існування, щоб вони могли там бути, але вони живуть під землею, тому їх важко знайти, якщо у вас немає ідеальних умов, які можуть змусити їх вийти з-під землі", - запевняє Джефф Вайнелл.

Раніше повідомлялося, що у Румунії вчені відкрили отруйну багатоніжку. Її унікальність полягає в проживанні в печері, що насичена вуглекислим газом і заповнена темрявою.