Учені в США синтезували антибіотик, який відразу вбиває бактерії і стимулює імунітет

Фото з відкритих джерел

Вчені вважають, що створили новий тип "імуно-антибіотиків подвійної дії"

Співробітники американського Вістарівського інституту представили новий препарат, який одночасно ефективно знищує багато бактерій і стимулює імунну систему людина. Вчені вважають, що створили новий тип "імуно-антибіотиків подвійної дії", передає журнал Nature.

Згідно з повідомленням, поширення серед бактерій стійкості до антибіотиків - одна з головних глобальних загроз сучасності. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я, до середини ХХІ століття хвороби, що викликаються резистентними інфекціями, будуть вбивати до 10 мільйонів людей на рік. Тому вчені всього світу постійно ведуть пошук нових антибіотиків і засобів, що дозволяють атакувати патогени з нових сторін.

У пошуках нових антибіотиків, відповідною мішенню виявився немевалонатний шлях біосинтезу ізопреноїдів. Одним з ключових елементів цього шляху служить фермент IspH. Комп'ютерне моделювання дозволило провести широкий пошук в базах даних відомих хімічних сполук. Оцінивши більш ніж тисячу різних речовин, вчені виділили кілька найбільш перспективних, здатних ефективно зв'язувати білок IspH і блокувати його роботу.

Однак, такі інгібітори не здатні проникати крізь клітинну стінку бактерій. Тому автори спроєктували, а потім і синтезували кілька нових сполук, які володіють тою ж дією на IspH і при цьому можуть досягати цитоплазми бактеріальних клітин. Отримані речовини тестували на культурах як грампозитивних, так і грамнегативних бактерій, з рівним успіхом придушивши їхнє зростання.

Більш того, в ході доклінічних випробувань на культурі мишачих Т-лімфоцитів було показано, що отримані препарати стимулюють їхню активність і цитотоксичну дію. Автори вважають, що такий подвійний удар матиме особливо потужний ефект у боротьбі з інфекціями. Втім, їм ще належить завершити роботу над новими препаратами і провести їх повноцінні випробування.

Нагадаємо, раніше лікар-невропатолог вищої категорії, кандидат медичних наук Олександр Балицький заявив, що у людини, яка перебуває в постійному стресі через пандемію коронавірусу, відбувається зниження імунітету.