У Зеленського розкрили деталі виплат вакцинованим: Як можна буде витратити гроші

За словами прес-секретаря президента, це не будуть живі гроші, це буде щось на кшталт сертифіката

Фото з відкритих джерел

Прес-секретар президента Сергій Никифоров розкрив деталі виплат вакцинованим, повідомивши, що ці гроші можна буде витратити на послуги та товари з конкретного переліку. Про це він повідомив у коментарі "УНІАН".

За словами Никифорова, наразі технічна сторона цього процесу ще розробляється.

"Єдине, що це не будуть живі гроші. Це буде якийсь сертифікат або депозит, або ваучер, або щось таке. Тобто його не можна буде витратити на горілку і цигарки. Буде перелік послуг і товарів, на які можна буде витратити цю тисячу гривень. Це послуги й товари зі сфери культури: квитки, театр, кіно, концерти, книжки, подорожі, музеї та інше. Там буде більший перелік послуг, але концептуально - це послуги і бізнеси, які постраждали від карантинних обмежень", - розповів Никифоров.

Щодо термінів, за які цей процес буде розроблено та втілено, прес-секретар президента порадив орієнтуватися на вчорашнє відеозвернення глави держави та зауважив, що "це поки що вся наявна інформація".

"Зрозуміло, що механізм якось буде відрізнятися, як саме - поки не можу сказати, для тих, у кого є "Дія" і у кого немає "Дії", але це зараз ще проробляється", - додав він.

Никифоров наголосив, що кошти, які отримають вакциновані громадяни, некоректно називати тисячею гривень за вакцинацію.

"Це все ж таки масштабна програма підтримки бізнесу, яка відбуватиметься отак опосередковано через споживачів та клієнтів. Таким чином ми заохочуємо і вакцинуватися людей, і допомагаємо бізнесу", - підкреслив він.

Новини за темою: Майже 40% дорослих українців уже отримали принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19, - Ляшко

Нагадаємо, 15 листопада у своєму відеозверненні президент Володимир Зеленський заявив, що українці, які отримали дві дози вакцини проти коронавірусу, зможуть отримати по 1 тис. грн.