У Євросоюзі розповіли, чим загрожує запровадження обов'язкової COVID-вакцинації

Фото з відкритих джерел

Зазначається, що такий крок може призвести до зворотного ефекту

У Європейському центрі профілактики та контролю захворювань заявили, що обов'язкова COVID-вакцинація може не дати очікуваного результату. Такий крок може призвести до зворотного ефекту. Про це зпосиланням на The Guardian повідомляє "РБК-Україна".

Глава центру в ЄС Андреа Аммон виступила з попередженням про перехід на обов'язкові вакцини проти COVID. Вона зазначила, що примусове щеплення може підвищити рівень вакцинації, але також це може й посилити відмову населення від неї.

"(Обов'язкова вакцинація) - це не чарівна паличка. Це може бути ефективним, може підвищити рівень вакцинації, але також може і навпаки. І серед тих, хто зараз не вакцинований, не всі проти вакцинації, але багато людей хочуть, щоб це було їх власне рішення, а не нав'язане ним. Тож це може ще більше підштовхнути людей до відмови від щеплень", - сказала Андреа Аммон.

Новини за темою: Обов'язкова COVID-вакцинація. Денісова просить Кабмін замість відсторонення дозволити працювати дистанційно

Вона також наголосила, що європейські уряди країн мають вжити термінових заходів у зв'язку з хвилею інфекцій, що росте. Зараз Європа не перебуває у ситуації, коли можна обирати між вакцинами та іншими заходами. Наразі вакциновано майже дві третини населення ЄС (65,4%).

Раніше Директор Європейської Всесвітньої організації охорони здоров'я Робб Батлер заявив, що країни повинні розглянути питання про запровадження обов'язкової вакцинації від коронавірусу.