В Єврораді підтверджують, що ухвалили рішення рекомендувати відкрити кордони для України

РИА Новости

Повідомляється, що до кінця тижня його оформлять письмовою процедурою

У Європейській Раді підтверджують, що посли країн-членів ЄС прийняли рішення рекомендувати включити Україну в список країн, для яких обмежувальні заходи, введені на поїздки в ЄС через пандемію COVID-19, можуть бути зняті. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на прес-службу європейської інституції.

"Дійсно, я можу підтвердити, що відповідне рішення було прийнято сьогодні послами. Далі до кінця тижня воно буде оформлено письмовою процедурою", - йдеться в повідомленні.

Список країн, для яких рекомендується дозволити поїздки в ЄС, переглядається кожні два тижні і, в залежності від обставин, оновлюється. Раніше в нього були внесені Вірменія, Молдова і Азербайджан.

Як повідомлялося, 30 червня 2020 року Рада прийняла рекомендацію про поступове скасування тимчасових обмежень на несуттєві поїздки в ЄС. Ця рекомендація включала початковий список країн, для яких держави-члени можуть скасовувати обмеження на поїздки на зовнішніх кордонах.

Нагадаємо, що раніше про це повідомив журналіст "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк. Він зазначив, що список таких країн має бути оновлений офіційно 15 Липня.