У Відні почали вакцинувати від COVID-19 дітей з 5 років, не дочекавшись схвалення регулятора

Фото з відкритих джерел

Дітям вводитимуть меншу, ніж дорослим, дозу вакцини Pfizer

У столиці Австрії Відні відкрили перший пункт щеплень від коронавірусу для дітей віком 5-11 років, не дочекавшись схвалення Європейського агентства з лікарських засобів. Про це повідомляє Укрінформ.

Дітям вводитимуть меншу, ніж дорослим, дозу вакцини Pfizer. Її визначає на місці педіатр, зважаючи на фізичний стан та вагу дитини.

Щодня на пілотному етапі будуть вакцинувати близько 200 дітей. Надалі міська влада планує розширити можливості з огляду на великий попит: уже зроблено 9 тис. замовлень на дитячі щеплення.

Новини за темою: Ізраїль схвалив COVID-вакцинацію наймолодших дітей: Яку вакцину вводитимуть і що кажуть лікарі про дитячу імунізацію

Поки що дітей вакцинують у режимі off-label, тобто нерегламентованого застосування лікарських препаратів, адже Європейське агентство з лікарських засобів ще не схвалило вакцинацію проти COVID-19 для вікової групи 5-11 років. В австрійському МОЗ очікують, що це відбудеться 24 листопада.

Раніше генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебреїсус засудив широке застосування бустерних доз і щеплення дітей проти COVID-19