У США закликали грузинську владу судити Саакашвілі тільки в його присутності

Американський держдеп заступився за екс-президента Грузії

Міхеїл Саакашвілі. Фото: Slawomir Kaminski/Agencja Gazeta

Держдеп США закликав грузинську владу "справедливо і з гідністю" ставитися до колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі, а також забезпечити присутність політика на всіх засіданнях суду у його справі. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Ми закликаємо уряд Грузії ставитися до Саакашвілі справедливо і з гідністю, а також прислухатися до рекомендацій громадського захисника щодо належного звернення", - заявив представник держдепу Нед Прайс.

У повідомленні також наголошується, що "Саакашвілі має право на справедливий судовий розгляд, який включає в себе можливість особисто бути присутнім на судових слуханнях, якщо він попросить про це".

Новини за темою: Суд над Саакашвілі знову відбудеться без його присутності

Нагадаємо, Саакашвілі таємно прибув до Грузії 29 вересня. 1 жовтня його затримали в Тбілісі. В даний час він знаходиться в тюремній лікарні в Тбілісі. На політика відкрито кілька кримінальних справ. Сам Саакашвілі вважає незаконним своє затримання, а звинувачення на його адресу сфальсифікованими.

Нещодавно незалежна група лікарів заявила, що колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі перебуває в критичному стані і його необхідно терміново перевести з тюремної лікарні в цивільну клініку.