У США військовослужбовців зобов'язали до 15 грудня вакцинуватися від COVID-19

Армія США

У разі відмови військові можуть бути звільнені або піддані дисциплінарному стягненню

Генерал-лейтенант і генеральний хірург армії США Раймон Скотт Дінгл заявив, що усі солдати діючої військової служби пройдуть обов'язкову вакцинацію від коронавірусної хвороби COVID-19 до 15 грудня. Про це повідомляє NBC News.

"Це буквально питання життя і смерті для наших солдатів, їхніх сімей і спільнот, в яких ми живемо", - заявив Скотт Дінгл.

За його словами, обов'язкову вакцинацію для солдатів вводять через поширення штаму коронавірусу "Дельта".

"Кількість випадків захворювання і смертей продовжує викликати занепокоєння мірою поширення варіанту "Дельта", що робить захист військ за допомогою обов'язкової вакцинації пріоритетом здоров'я і готовності для всієї армії", - наголошує генеральний хірург армії США.

Новини за темою: У Лос-Анджелесі схвалили обов'язкову вакцинацію від коронавірусу для підлітків

Повідомляється, що в першу чергу будуть вакцинувати діючих військових, а підрозділи резерву і Національної гвардії будуть повністю вакциновані до 30 червня 2022 року.

Міністр оборони США Ллойд Джеймс Остін у серпні видав указ, який вимагає обов'язкової вакцинації для військовослужбовців. Він доручив секретарям різних видів збройних сил встановити амбітні терміни реалізації та регулярно звітувати про завершення вакцинації.

У заяві армії ідеться, що військові, які відмовляються від вакцини, спочатку отримають пораду від свого начальства пройти вакцинацію. Якщо вони не отримають звільнення від вакцинації з медичних, релігійних або адміністративних причин, то можуть бути звільнені або піддані дисциплінарному стягненню.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що влада не планує вводити обов’язкову вакцинацію від коронавірусу. Він зазначив, що влада буде мотивувати людей робити щеплення.