У США вчені розробили імплант, який лікує важку депресію, - BBC

Ілюстративне фото з відкритих джерел

Перші результати випробування пристрою виявилися обнадійливими

У Сполучених Штатах Америки вчені винайшли імплант, який в майбутньому може допомогти в лікуванні важких депресій. Перші результати випробування пристрою виявилися обнадійливими. Першою пацієнткою, яка погодилась на випробування імпланту стала 36-річна Сара. Пристрій їй встановили більше ніж рік тому. Про це повідомляє BBC.

Повідомляється, що пристрій постійно працює й надсилає імпульси до мозку, якщо пацієнтка цього потребує. Поки що рано говорити про те, що імплант може стати революційним винаходом у боротьбі з психічним розладом, однак вчені планують продовжити додаткові клінічні випробування.

Довгий час жінка пробувала різні способи лікування, в тому числі застосування антидепресантів й електросудомної терапії. За її словами, через депресію вона щодня майже не рухалась та нічого не робила.

Операція проходила під загальним наркозом протягом цілого дня. Медики просвердлили в черепі жінки невеликий отвір, аби під’єднати дроти, що контролюють та стимулюють мозок. Після ввімкнення пристрою Сара відчула ейфорію.

"За кілька тижнів зникли думки про суїцид", - заявила вона.

Новини за темою: Відкрити двері під'їзду без ключа або розраховуватися за проїзд у метро: Найбільш чипований українець імплантував собі ще один чип (фото)

Дослідниця Кетрін Скангос повідомила, що технологія пристрою впливає на мозок пацієнтки. Імплант визначає, коли симптоми депресії посилюються та починає усувати їх завдяки імпульсам.

"Ми визначили місце мозку, стимуляція якого усуває відчуття депресії. Ми також виявили зону у мигдалеподібному тілі мозку, що може передбачити, коли симптоми депресії стають найбільш серйозними", - заявила науковець.

Вчені планують продовжити дослідження на більшій кількості пацієнтів, аби з’ясувати, чи здатний пристрій допомогти людям, які страждають через депресію.

Раніше повідомлялося,що в Італії вперше чоловікові імплантували штучне серце. Операція відбулась у Неаполі і коштувала 150 тисяч євро. Штучне серце може працювати кілька місяців, поки пацієнт очікує трансплантації донорського органу.