У скільки українським містам обійшлася підготовка до Нового року?

Загалом на встановлення святкової ялинки та ілюмінацію обласні центри витратили близько 28 млн грн

Фото з відкритих джерел

Найбільше коштів на підготовку до новорічних заходів було виділено з бюджету Дніпра: на встановлення ялинки та святкове оформлення центру міста витратили 8,4 млн грн. Про це йдеться в статті 112.ua "Масштабні свята vs карантин. Де в Україні поставили найдорожчі і найдешевші новорічні ялинки" з посиланням на відповіді на запити на інформацію, отримані від обласних центрів.

Серед лідерів по витратах і Черкаси. Судячи з даних порталу Prozorro, міськрада провела цілих 3 тендери в поточному році на закупівлю штучної ялинки, її монтаж і освітлення: їх загальна сума перевищує 5 млн грн.

У числі міст, які понесли найменші витрати на оформлення новорічного дерева - Ужгород. Про святкування Нового року подбали самі городяни. Як повідомили в міськраді, місцева мешканка подарувала їм 12-метрову ялину, яка близько 35 років росла в її саду. На її прикрасу з бюджету виділили понад 141 тис.грн. У Києві та Херсоні частину витрат на святкове оздоблення також узяли на себе благодійники та комерційні організації.

112.UAЗагалом на встановлення святкової ялинки та ілюмінацію обласні центри витратили близько 28 млн грн. Водночас деякі міста, такі як Рівне, Вінниця та Херсон, відмовилися від встановлення новорічного дерева та проведення будь-яких заходів через карантинні обмеження. У Житомирі та Луцьку прикрасили ті ялинки, які вже довгі роки ростуть на території міста. 

В Ужгороді виявилося найнижче святкове дерево, найвище - у Харкові.