Новини » Суспільство Читать эту новость на русском

У Сальвадорі біля підніжжя вулкана збудують перше у світі "біткоїн-місто" у формі монети

Bitcoin Pixabay

Для фінансування проекту планують використати криптовалюту

Президент Сальвадору Наїб Букеле заявив, що у країні збираються побудувати "біткоїн-місто" біля підніжжя вулкана Кончагуа. Воно матиме форму великої монети. Для фінансування проекту планують використати криптовалюту. Про це повідомляє BBC.

Місто збудують у південно-східному регіоні Ла-Уніон. Зазначається, що воно використовуватиме геотермальну енергію вулкана для виробництва криптовалюти Bitcoin. 

За словами президента, у місті буде все: житлові та комерційні райони, музеї, бари, ресторани, аеропорт, порт, залізниця - і все це присвячено Bitcoin. Також там не стягуватимуть податок на прибуток, лише на додану вартість (ПДВ).

Наїб Букеле не назвав дати будівництва, але підрахував, що значна частина запланованої інфраструктури коштуватиме близько 300 тисяч Bitcoin - понад 17 мільярдів доларів.

Новини за темою: Курс біткоїна обвалився після того, як Сальвадор визнав його офіційною валютою

Нагадаємо, Сальвадор став першою в світі країною, яка прийняла біткоїн як законний платіжний засіб. Прихильники цього експерименту вважають, що використання криптовалюти дозволить громадянам країни заощадити "мільярди доларів" на комісійних витратах під час переказах коштів трудових мігрантів з-за кордону.