У Рівненській області пацієнту ампутували ноги через ускладнення від коронавірусу

Коронавірус, окрім легень, уражає ще й судини

Ілюстративне фото З відкритих джерел

У Вараській багатопрофільній лікарні, що у Рівненській області, пацієнту, якому понад 60 років, ампутували ноги через ускладнення від COVID-19. Про це повідомляється на сторінці медзакладу у Facebook.

"У пацієнта діагностували тромбоз артерії нижніх кінцівок без паталогічного атеросклеротичного фону, викликаний лише захворюванням COVID-19", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що коронавірус, окрім легень, уражає ще й судини. У судинах утворюється згусток крові і він закупорює постачання крові до органів. Найчастіше такі тромби, які неможливо видалити, утворюються в кінцівках чи кишківнику. Потім виникає некроз і можливе зараження інфекцією всього організму.

"Підступність полягає ще й в тому, що тромбоз, як ускладнення, трапляється не тільки в розпалі хвороби, а й після повного одужання. Тому після виписки з лікарні, важливо бути на постійному контролі у сімейних лікарів", - наголосили медики та закликали вакцинуватись.

Новини за темою: У МОЗ назвали одне з найсерйозніших ускладнень від COVID-19: Які симптоми

Нагадаємо, нещодавно у МОЗ повідомили, що найвищий захист від COVID-19 у тих, хто перехворів та після цього вакцинувався. Невакциновані люди, які перенесли COVID-19, мають вдвічі вищий ризик захворіти на COVID-19 знову, ніж вакциновані.