У Раді ухвалили закон про медіацію: Що він передбачає

Фото з відкритих джерел

Передбачається, що процедура медіації застосовуватиметься у будь-яких конфліктах (спорах)

Верховна Рада ухвалила закон “Про медіацію” (№ 3504), який визначає правові засади та порядок проведення медіації (процедури позасудового врегулювання) в Україні. За відповідне рішення проголосували 247 народних депутатів, передає "Укрінформ".

Зокрема, визначається, що медіація – це позасудова добровільна, конфіденційна, структурована процедура, під час якої сторони за допомогою медіатора (медіаторів) намагаються запобігти виникненню або врегулювати конфлікт (спір) шляхом переговорів.

Передбачається, що процедура медіації застосовуватиметься у будь-яких конфліктах (спорах), які виникатимуть у межах цивільних, сімейних, трудових, господарських, адміністративних правовідносин, а також у кримінальних провадженнях при укладанні угод про примирення між потерпілим та підозрюваним, обвинуваченим та в інших сферах суспільних відносин.

При цьому фізичні та юридичні особи зможуть звернутись до медіатора для проведення медіації як до звернення до суду, третейського суду, міжнародного комерційного арбітражу, так і під час судового, третейського чи арбітражного провадження або під час виконання рішення суду, третейського суду чи міжнародного комерційного арбітражу.

Медіація проводитиметься за взаємною згодою сторін згідно з принципами добровільності, конфіденційності, незалежності та нейтральності, неупередженості медіатора, самовизначення та рівності прав сторін медіації.

Водночас законом встановлюється, що статус медіатора зможе набути будь-яка фізична особа, яка має вищу освіту та пройшла базову підготовку у сфері медіації в Україні або за її межами. Реєстри медіаторів зможуть вести об’єднання медіаторів, організації, що забезпечують проведення медіації, а також органи державної влади та органи місцевого самоврядування, які залучають медіаторів або послугами яких користуються.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила відповідний законодавчий акт у першому читанні 15 липня 2020 року.

Новини за темою: Верховна Рада планує ухвалити закон про реформу СБУ в листопаді

Також повідомлялося, що народні депутати розблокували підписання закону про фонд гарантування для аграріїв.