У проект бюджету-2022 закладено 2,6 млрд грн на закупівлю COVID-вакцин, - Ляшко

Віктор Ляшко МОЗ

Він зазначив, що вакцина і надалі буде безкоштовною для кожного українця

Кабінет міністрів заклав у проект бюджету на 2022 р. 2,6 млрд грн на закупівлю вакцин проти COVID-19. Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко в Facebook.

"2,6 млрд грн на закупівлю вакцин для захисту населення від COVID-19, яка і надалі буде безкоштовною для кожного українця (покриття інших витрат на вакцини плануємо здійснити за рахунок коштів міжнародних фінансових організацій)", - написав він.

Ляшко додав, що планується передбачити в бюджеті 3,1 млрд грн для централізованої закупівлі обладнання для поліпшення матеріально-технічної бази лікарень, бактеріологічних, генетичних і фізико-хімічних лабораторій, 789,5 млн грн - на проведення трансплантацій в Україні, 300 млн грн - на розвиток біокластера, що в 3 рази більше, ніж у 2021 році, з потенційним розширенням ще на 735 млн.

Раніше міністр охорони здоров'я  заявив, що на сьогодні в Україні немає ніякої вакцини, яка прострочена. За його словами, якщо у вакцини закінчиться термін придатності, то вона буде відкликана і утилізована за всіма встановленими вимогами.

Нагадаємо, керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки Юрій Ганіченко заявив, що восени закінчується термін придатності вакцини AstraZeneca. Експерти відзначають, що темпи її використання потрібно збільшувати.