У ПАР хочуть залучити український криголам для вивчення Антарктики

Така можливість обговорювалася в ході зустрічі першого заступника глави МОН Андрія Вітренко і посла ПАР в Україні Андре Йоганнеса Гроеневальда

Криголам в Антарктиді Фото з відкритих джерел

ПАР хоче дослідити Антарктику з використанням можливостей українського криголама "Джеймс Кларк Росс". Україна своєю чергою висловила готовність до обміну і спільних наукових досліджень. Про це з посиланням на пресреліз повідомляє "РБК-Україна".

"Україна і ПАР планують розширювати співпрацю в науковій сфері, зокрема розглядається можливість спільних досліджень в Антарктиці", - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що така можливість обговорювалася в ході зустрічі першого заступника глави МОН Андрія Вітренко і посла ПАР в Україні Андре Йоганнеса Гроеневальда.

Новини за темою: Україна і Данія обговорили можливість будівництва кораблів для українського флоту, - ВМС

"Для розширення можливостей щодо наукового потенціалу обох країн Україна готова обмінюватися і проводити спільні наукові дослідження в необхідних для обох сторін напрямах", - зазначив в ході зустрічі Вітренко.

Серед можливих напрямків співпраці в науковій сфері посол ПАР висловив зацікавленість у проведенні спільних досліджень науковцями України та Африканській Республіці в Антарктиці, зокрема з використанням можливостей нового українського науково-дослідного криголама.

Нагадаємо, 19 серпня 2021 року НАНЦ та установа "Дослідження та інновації" Великої Британії підписали акт про купівлю Україною криголаму "Джеймс Кларк Росс".