У НАЗК заявили, що призначення Вітренка головою "Нафтогазу" є незаконним і його слід скасувати

Юрій Вітренко Facebook/Юрій Вітренко

НАЗК вимагає скасувати призначення Юрія Вітренка головою правління НАК "Нафтогаз України"

Розпорядження уряду про призначення Юрія Вітренка головою правління НАК "Нафтогаз України" є незаконним. Контракт із ним слід скасувати. Про це йдеться у приписі голови Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександра Новікова, повідомляє "РБК-Україна".

В агентстві нагадали, що після звільнення з публічної посади протягом року особа не повинна здійснювати керівництво організаціями, на які вона могла впливати, коли працювала на державу. У НАЗК зазначили, що під час виконання обов'язків міністра енергетики Вітренко системно брав участь у підготовці рішень щодо діяльності НАК "Нафтогаз України".

"Враховуючи викладене, 14 червня голова НАЗК Олександр Новіков вніс до Кабінету міністрів України припис про усунення порушень ст. 26 Закону України "Про запобігання корупції", - йдеться у повідомленні.

НАЗК вимагає скасувати призначення Юрія Вітренка головою правління НАК "Нафтогаз України", а також вирішити питання щодо припинення строку дії контракту з головою правління НАК.

Нагадаємо, Національне агентство з питань запобігання корупції здійснювало моніторинг щодо дотримання вимог законодавства з питань запобігання та врегулювання конфлікту інтересів під час призначення Юрія Вітренка головою правління НАК "Нафтогаз України".