У МОЗ спрогнозували, коли українці зможуть повернутися до нормального ритму життя

Віктор Ляшко Фото з відкритих джерел

Також попереджають про небезпеку змішаних інфекцій

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко прогнозує, що Україна почне поступово повертатися до нормального ритму життя навесні 2021 року. Про це він розповів в ефірі каналу "Україна 24".

"У мене такі прогнози, зараз є відчуття, що ми з квітня (2021 року – ред.) потихеньку повертатимемось до звичного нам ритму життя. Ми не позбудемось повністю від протиепідемічних обмежень і таких жорстких карантинів, які ми сьогодні відмічаємо", – розповів Ляшко.

Також він прокоментував, наскільки реальною є поява нових штамів коронавірусу COVID-19, і водночас попередив про небезпеку спалаху інших інфекцій. 

Новини за темою: Вчені розповіли, як знизити ризик зараження COVID-19 у закритому приміщенні

"Коронавірус з моменту його виявлення вже має близько 12 тисяч мутацій. Це очікуване явище для епідеміологів і вірусологів. Найбільше, щоб я хотів, – щоб поруч з епідемією коронавірусної хвороби не розпочався спалах якоїсь іншої інфекційної хвороби, а їх величезна кількість. Якщо розпочнеться мікс-інфекція, буде досить складно реагувати. Я маю на увазі дифтерію, кір, краснуху – речі, які можуть розпочатись, якщо люди будуть нехтувати імунопрофілактикою", – пояснив Ляшко.

Новини за темою: За добу в Україні виявили 4 385 нових випадків COVID-19, понад сім тисяч осіб одужали

Нагадаємо, раніше очільник МОЗ Максим Степанов заявив, що відомство не планує скасовувати чи переносити жорсткий карантин у січні, попри те, що кількість хворих на коронавірус в Україні йде на спад.