У МОЗ розповіли, представників яких професій зобов'яжуть вакцинуватися і що чекає у разі відмови

За словами Віктора Ляшка, наказ МОЗ щодо обов'язкової вакцинації від коронавірусу вже є, він пішов на погодження до центральних органів виконавчої влади

РБК

Обов'язкова вакцинація від COVID-19 буде введена в Україні найближчим часом. Нараз продовжується робота над відповідним наказом Міністерства охорони здоров'я. Про це на брифінгу повідомив очільник МОЗ Віктор Ляшко, передає "РБК-Україна".

"МОЗ ніколи не заявляв про примусову вакцинацію. Не потрібно підміняти поняття примусова і обов'язкова вакцинація. Обов'язкова вакцинація говорить про те, що визначається перелік професій, які допускаються до роботи, якщо є щеплення. Або ти вакцинуєшся повним курсом і приходиш на роботу. Або ти не вакцинуєшся і не приходиш на роботу", - сказав Ляшко.

Він зазначив, що в наказі чітко визначено перелік професій - це всі освітяни (незалежно від спецалізації закладу) та працівники центральних органів виконавчої влади (міністерств, їхніх структурних підрозділів на місцях і місцеві державні адміністрації).

За словами Ляшка, наказ МОЗ щодо обов'язкової вакцинації від коронавірусу вже є, він пішов на погодження до центральних органів виконавчої влади.

Новини за темою: Які умови праці під час карантину будуть для тих, кому протипоказана вакцинація: Відповідь МОЗ

"Сьогодні я проводив нараду з представниками Держпраці, оскільки ми відпрацьовуємо алгоритм. Коли наказ буде застосований, він вступить в дію, які можуть бути наслідки, які можуть бути процеси, куди будуть скаржитися ті, хто буде відсторонений від роботи. Щоб ми не упустили ніякі юридичні моменти і наказ після його прийняття одразу почав діяти", - пояснив міністр.

Очільник МОЗ додав, що робота над наказом йде повністю в законодавчому полі і найближчим часом наказ буде поданий на реєстрацію в Міністерство юстиції, яке перевірить його на відповідність закону.

Особи, з числа тих, хто підлягає обов'язковій вакцинації, у разі відмови будуть відсторонені від роботи.

"Ми не говоримо про звільнення. (Ті, хто відмовиться від вакцинації, - ред.) відстороняються від роботи на період дії карантину без збереження зарплати", - пояснив Ляшко.

Раніше повідомлялося, що Міністерство охорони здоров'я України підготувало перелік професій, які підлягають обов'язковій вакцинації проти коронавірусу. Відповідний документ оприлюднили на сайті Федерації профспілок України.