У МОЗ розповіли, коли в Україні почнеться новий спалах COVID-19

РБК-Україна

Кузін не виключає, що нова хвиля може прийти раніше через те, що штам "Дельта" поширюється швидше

У Міністерстві охорони здоров'я очікують, що нова хвиля епідемії коронавірусу накриє Україну в жовтні чи листопаді цього року. Однак через стрімке поширення штаму "Дельта" спалах захворюваності може трапитися раніше. Про це повідомив головний державний санітарний лікар країни Ігор Кузін в інтерв'ю "Укрінформ".

Наразі МОЗ намагається локалізувати осередки захворювання, які з'являються на території країни. Під особливим контролем перебувають громадяни, які в'їзжджають до України з-за кордону. 

"Найближчими днями ми не очікуємо, що ситуація буде різко погіршуватися. Ми йдемо за сценарієм 2020 року. Зараз ми перебуваємо перед піком. Але хочу нагадати, що минулого року пік у нас спостерігався через півтора-два місяці після тих цифр, які ми реєструємо зараз. Підйом захворюваності ми очікуємо десь восени цього року, приблизно в жовтні - листопаді", – заявив Кузін. 

Новини за темою: В Україні удвічі зросла кількість інфікованих штамом "Дельта", - МОЗ

За його словами, спалах може статися раніше через поширення штаму коронавірусу "Дельта". Однак вакцинація може допомогти запобігти тяжкому перебігу хвороби. 

"Чим більше людей ми зараз охопимо щепленнями, тим менше матимемо наслідків для системи охорони здоров'я, для здоров'я людей і тим менше матимемо летальних випадків восени, коли такий спалах дійсно буде", - додав Ігор Кузін. 

Нагадаємо, нещодавно Кабінет міністрів продовжив адаптивний карантин та режим надзвичайної ситуації в Україні до 1 жовтня 2021 року. Крім того, уряд почав підготовку лікарень до нової хвилі COVID-19.