У МОЗ розповіли, які школи можуть закрити на карантин вже у вересні

Фото з відкритих джерел

У разі переходу України в жовту зону навчальні заклади працюватимуть за умови наявності не менше 80% працівників з жовтими або зеленими COVID-сертифікатами

У зв'язку із загостреною епідемічною ситуацією в Україні є імовірність, що країна із зеленої перейде в жовту зону карантину. На даний момент Кабмін уже прийняв рішення про жовті і зелені COVID-сертифікати, відповідно до наявності яких буде вирішуватися питання про закриття шкіл. Про це інформує прес-служба МОЗ, передають Vesti.ua.

Як повідомляється, 13 серпня було опубліковано постанову Кабміну № 1236, яка вступить у силу протягом семи днів. У документі йдеться, що в разі переходу України в жовту зону навчальні заклади працюватимуть за умови наявності не менше 80% працівників із жовтими або зеленими COVID-сертифікатами.

А ось при червоному рівні епідемічної небезпеки навчальні заклади працюватимуть, тільки якщо 100% працівників мають зелений COVID-сертифікат.

Згідно з новими змінами, COVID-сертифікат матиме дві опції (так звані жовтий або зелений) і буде містити інформацію про вакцинацію, негативний результат тестування (діє 72 години) або одужання від COVID-19.

Так званий жовтий сертифікат матиме інформацію про перше щеплення, а зелений - про повний курс.

Новини за темою: Школи готуються до дистанційної освіти? Як навчатимуться в Україні у разі посилення карантину

Нагадаємо, зокрема, в Івано-Франківській області при введенні жовтої зони адаптивного карантину не буде дистанційного навчання в школах. Школи з рівнем вакцинації персоналу нижче 80% закриються на карантин.