У МОЗ розповіли, які країни визнають українські сертифікати вакцинації

Ярослав Кучер Фото з відкритих джерел

Сертифікати для людей, які отримали дві дози вакцини, відображатимуться у додатку "Дія"

Україна має попередню домовленість з Європейським Союзоюм про синхронізацію сертифікатів вакцинації від коронавірусу. Про це повідомив заступник голови МОЗ Ярослав Кучер в ефірі "Україна 24"

"З ЄС буде домовленість, ми є у всіх робочих групах, ми вже навіть обмінялися відповідними ключами для перевірки правильності та актуальності виданих сертифікатів, ми протестували деякі речі", - заявив Кучер. 

Однак, з Ізраїлем, США та іншим країнами, які не є членами ЄС, треба буде домовлятися окремо. За словами заступника глави МОЗ, цей процес триває, цим займається МЗС.

Новини за темою: У МОЗ пояснили, чому тести на антитіла можуть бути негативними після вакцинації

"Сертифікат діятиме стільки ж, скільки в Європі. Там є три терміни. Наступного тижня вже буде фіналізовано нормативний документ, який це регулюватиме. Щоб не було ніяких спекуляцій, то ми поговоримо про це вже у вівторок", - додав Кучер.

Наступного місяця планується запускати через додаток "Дія" видачу сертифіката для людей, які отримали дві дози вакцини.  Додаток "Дія" буде синхронізований з системою E-Health.

Нагадаємо, нещодавно у Міністерстві цифрової трансформації повідомили, що Україна завершує технічну частину для запуску COVID-сертифікатів у додатку "Дія".