У МОЗ пояснили, чи потрібно вакцинуватися, якщо перехворів на COVID-19

Women's Health

МОЗ рекомендує вакцинуватися навіть у тому випадку, якщо ви вже хворіли

У Міністерстві охорони здоров'я пояснили, чи потрібно вакцинуватися, якщо вже перехворів на COVID-19, і розповіли, чи здатен набутий після перенесення хвороби імунітет захистити від повторного зараження. Про це йдеться на сторінці МОЗ у Facebook.

"Якщо ви перехворіли на COVID-19 у безсимптомній, легкій чи важкій формі, ваш організм вже познайомився з коронавірусом SARS-CoV-2 та виробив до нього імунітет. Імунітет, вироблений у такий спосіб, називається набутим природним", - зазначили в міністерстві.

Тим не менш, в МОЗ наголошують: природний імунітет не гарантує, що ви не захворієте знову, ба більше - від того, як ви перенесли хворобу раніше, буде залежати важкість повторного перебігу хвороби.

"Натомість імунітет, який розвивається після вакцинації, надасть надійніший захист від коронавірусної хвороби. Вакциновані люди дуже рідко хворіють на COVID-19. А якщо таке трапляється, то переносять хворобу набагато легше і з меншою кількістю ускладнень", - повідомили в міністерстві.

Тому МОЗ рекомендує вакцинуватися навіть у тому випадку, якщо ви вже хворіли, щоб забезпечити кращий імунітет до COVID-19. Однак після одужання вакцинацію можна відкласти на 6 місяців, оскільки протягом цього періоду рідко трапляються повторні випадки.

"За наявності достатньої кількості вакцин можна вакцинуватися раніше - вже через 4 тижні після перших симптомів хвороби. Робити тест на антитіла до COVID-19 перед щепленням не потрібно", - наголосили у відомстві.

Нагадаємо, протягом минулої доби, 16 травня, від коронавірусу вакцинували 2 230 осіб. Від початку кампанії вакцинації препарат отримали 940 160 людей, з них отримали одну дозу – 940 158 осіб, завершили вакцинацію (отримали 2 дози) – 18 394 особи (із них 2 особи отримали одну дозу за кордоном).