У МОЗ пояснили, чи можна вакцинуватися від COVID-19 людям з алергією

belta.by

Побутова чи сезонна алергія не є протипоказанням для вакцинації взагалі, тому робити щеплення можна навіть у період загострення хвороби

У Міністерстві охорони здоров'я заявили, що алергія не є протипоказанням для вакцинації від коронавірусу COVID-19. Про це повідомляє "Zikua.tv", посилаючись на прес-службу Міністерства охорони здоров’я в Фейсбуці.

Зазначено, якщо людина знає, на що в неї алергія, то краще ознайомитися із складом вакцин на сайті Державного експертного центру МОЗ України, а також необхідно проконсультуватися з медиками, які проводять вакцинацію.

Також у МОЗ наголосили, що тяжка алергічна реакція на вакцину, така як анафілактичний шок, є вкрай рідкісною. Вона може проявитися в перші секунди чи хвилини після вакцинації.

Слід зауважити, провакцинованих громадян просять залишитися в пункті щеплення ще на півгодини, щоб за необхідності надати допомогу.

Як зазначено, побутова чи сезонна алергії не є протипоказанням для вакцинації взагалі, тому робити щеплення можна навіть у період загострення хвороби. 

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський підтримав ідею почати робити щеплення людям з електронної черги.

Також повідомляли, що прем'єр-міністр України Денис Шмигаль розповів, у скільки Україні обійдеться вакцинація від коронавірусу.