У МОЗ перевірять інформацію про відкриття анонімного кабінету COVID-вакцинації на Закарпатті

За словами Віктора Ляшка, жодної мови щодо анонімності вакцинації бути не може

Фото з відкритих джерел

У Міністерстві охорони здоров'я перевірять інформацію щодо програми анонімної вакцинації на Закарпатті для людей, що придбали підроблений COVID-сертифікат, а потім вирішили щепитися. Відомство заявляє, що мови про анонімність бути не може. Про це в ефірі програми "Сніданок з 1+1" розповів міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, передає "РБК-Україна".

"Ми зареєстрували законопроект про посилення кримінальної відповідальності за підробку документів як тим хто його підробив, так і тим, хто ним користується, але там додатково комітетськими правками внесли пункт про "ковідну амністію", яка не передбачає після цього звернення до суду", - зазначив Ляшко.

Він пояснив, коли людина з підробленим COVID-сертифікатом звертається до сімейного лікаря з бажанням вакцинуватися, лікар має повідомити про це в поліцію, а далі в судовому порядку буде "зроблено амністію".

Новини за темою: Коли в Україні введуть бустерну дозу вакцини проти COVID-19: Ляшко відповів

Міністр наголосив, що анонсована "ковідна амністія" теж, зокрема, не має містити жодної анонімності.

"Те, що виникло на Закарпатті... Ми перевіримо повністю всю інформацію. Не може бути ніякої анонімності, ми хочемо бачити все, що відбувається і вносити в електронну систему охорони здоров'я", - додав Ляшко.

Раніше повідомлялося, що на Закарпатті вперше в Україні запровадять анонімну вакцинацію проти COVID-19. Зазначається, що послуга буде призначена для осіб, які раніше отримали фальшивий сертифікат про щеплення, а тепер хочуть вакцинуватися, а також для людей, які з релігійних чи сімейних причин не хочуть розголошувати інформацію про себе.