У МОЗ оновили cтандарти охорони здоров’я при захворюванні на туберкульоз

Документ регламентує критерії якості щодо ведення випадків ко-інфекції туберкульоз/ВІЛ-інфекція, туберкульоз/вірусний гепатит С та інших супутніх захворювань

У серпні 2020 року в Україні зареєстровано 1 194 випадки туберкульозу Фото з відкритих джерел

Міністерство охорони здоров’я України оприлюднило наказ №2161 "Про внесення змін до стандартів охорони здоров’я при туберкульозі", яким визначається низка нових критерієв. Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

"Головна мета документу - застосування кращих міжнародних підходів у сфері надання медичної допомоги хворим на туберкульоз", - ідеться в повідомленні.

Так, оновлений наказ визначає:

- критерії якості профілактики та раннього виявлення туберкульозу;

- новітні алгоритми скринінгу та діагностики туберкульозу, в тому числі з використанням генетично-молекулярних методів як первинного діагностичного тесту;

- критерії якості лікування чутливого туберкульозу та питання застосування сучасних протитуберкульозних препаратів та новітніх схем лікування туберкульозу із лікарською стійкістю.

Новини за темою: Для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і COVID-19: Україна отримала майже 36 млн доларів

Крім того, документ регламентує критерії якості щодо ведення випадків ко-інфекції туберкульоз/ВІЛ-інфекція, туберкульоз/вірусний гепатит С та інших супутніх захворювань. 

У МОЗ додали, що втілення положень наказу дозволить підвищити показник ефективності та якості лікування туберкульозу, в тому числі лікарсько-стійкого та забезпечить зниження показника захворюваності, смертності та поширеності, а також сприятиме зменшенню невиправданих витрат та ризиків для пацієнтів.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України доручив Міністерству охорони здоров’я підготувати та подати проект акту щодо розподілу 150 мільйонів гривень для забезпечення потреби закладів охорони здоров’я, які проводять попередню діагностику COVID-19, розхідними матеріалами для діагностики коронавірусної хвороби.