У МОЗ назвали одне з найсерйозніших ускладнень від COVID-19: Які симптоми

Близько 20-30% пацієнтів, які тяжко перенесли коронавірусну хворобу, мають тромботичні ускладнення

Симптоми і справді дуже схожі на ГРВІ Фото з відкритих джерел

Одним із найсерйозніших та найчастіших ускладнень коронавірусної хвороби COVID-19 є тромбоз. Це стан, при якому у людини утворюються згустки крові в судинах (тромби). Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я.

Зазначається, що найчастіше тромби утворюються у глибокій вені ноги та можуть пересуватись по кровоносним судинам й потрапляти у легені (тромбоемболія легеневої артерії - ТЕЛА). Тромбоз глибоких вен та ТЕЛА можуть призвести до смерті.

Симптоми тромбозу:

  • біль і/або чутливість в литці або стегні;
  • набряк ноги, стопи або щиколотки;
  • почервоніння та/або помітна зміна кольору тіла.

"Задишка, часте дихання, біль у грудях, швидкий пульс, запаморочення і/або втрата свідомості можуть бути ознаками та симптомами тромбоемболії легеневої артерії", - наголосили у МОЗ.

Новини за темою: Виснажливий кашель, важкість дихання та висока температура: Лікар назвав симптоми нового "Дельта Плюс"- штаму COVID-19

Існує кілька факторів ризику утворення тромбів:

  • куріння;
  • вживання протизаплідних таблеток;
  • варикозне розширення вен;
  • малорухливий спосіб життя;
  • ожиріння;
  • вагітність;
  • вживання алкоголю.

Крім того, до факторів утворення тромбів належить тривале перебування на лікарняному ліжку, хірургічні операції, онкологічні захворювання, випадки тромбозів у родині.

Також у МОЗ зазначають, що все частіше з'являються наукові підтвердження про порушення функції згортання крові, яка призводить до утворення тромбів, у хворих на COVID-19. Окремі дослідження стверджують, що тромбоемболія легеневої артерії наявна у більшої частини померлих внаслідок COVID-19. 

Дослідження французьких та нідерландських вчених свідчить, що близько 20-30% пацієнтів, які важко перенесли коронавірусну хворобу, мають тромботичні ускладнення.

"Попри те що питання утворення тромбів у хворих на COVID-19 досі вивчається, методи його лікування та профілактики є доказовими та відомі лікарям. У будь-якому разі, тромбоз у хворих на COVID-19 – доволі поширене явище, яке може мати незворотні наслідки для життя людини", - резюмували в МОЗ.

Нагадаємо, нещодавно у МОЗ повідомили, що найвищий захист від COVID-19 у тих, хто перехворів та після цього вакцинувався. Невакциновані люди, які перенесли COVID-19, мають вдвічі вищий ризик захворіти на COVID-19 знову, ніж вакциновані.