У Міносвіти зазначили, що якість освіти в Україні знизилася через карантин

Рівень якості освіти в Україні через карантинні обмеження впав на 8 відсотків

Dnipro TV

Рівень якості освіти в Україні через карантинні обмеження, введені у зв'язку з епідемією коронавірусу, впав на 8 відсотків. Міністр освіти Сергій Шкарлет назвав зниження цього показника "незначним". Про це він заявити в інтерв'ю "РБК-Україна".

"Загалом ми приблизно на 8 відсотків оцінюємо падіння якості освіти, але це насправді не критично. Ми розуміли, що якість освіти в будь-якому випадку буде падати. Від чого це залежить? Є трикутник-Учень, вчитель і сім'я. Перш за все від первинних навичок і того, що заклала сім'я дитині, в принципі, первинно буде залежати весь процес навчання. Якщо батькам не байдуже, в будь - якому випадку навіть в дистанційній освіті втрата якості не критична", - сказав Шкарлет.

При цьому, він зазначив, що в порівнянні з грудневим показником якість і рівень дистанційної освіти покращилися на 10-15 відсотків і зараз становить 70-75 відсотків, проте воно не може замінити повноцінного очного навчання.

"Рік пандемії-це абсолютно незвичайний рік для всього світу, не тільки для України. Позиція всього світу-і Міністерство освіти України не виняток - в тому, що дистанційна освіта ніколи не замінить повноформатного очного спілкування. Але це можливість не зупиняти освітній процес під час, наприклад, "червоних" зон карантину, коли відвідування навчальних закладів заборонено", - сказав міністр.

Шкарлет не виключає, що з нового навчального року дистанційний формат навчання може бути відновлений через потенційну чергову хвилю епідемії коронавірусу.

"Але знову ж таки на" дистанціонку " підуть адже не всі, підуть за забарвленням територій. "Червоні" зони, безумовно, там доведеться працювати в рамках дистанційної освіти", - підкреслив міністр.

Однак глава Міносвіти висловив думку, що дитячі садки, спеціалізовані установи та 1-4 класи повинні працювати в звичайному, очному режимі.

Раніше повідомлялося, що в чотирьох містах України продовжать навчання у школах влітку. До даного переліку міст потрапили Суми, Черкаси, Хмельницький та Кропивницький.