У Литві підтвердили перший випадок "бразильського" штаму коронавірусу

Фото з відкритих джерел

Бразильський штам викликає більш важкий перебіг хвороби

У Литві виявлено випадок бразильського штаму коронавірусу, заявив фахівець з інфекційних захворювань, професор Саулюс Чаплінскас. Про це, з посиланням на Delfi, повідомляє "Європейська правда".

За словами професора, наразі у світі не виявлено серйозних наслідків мутацій СOVID-19, але три штами (бразильський, південноафриканський і британський) класифікуються як мутації, що викликають стурбованість.

"Було виявлено, що віруси поширюються швидше, існує більш високий ризик серйозного перебігу хвороби, люди середнього віку частіше серйозно хворіють, і, на жаль, захисний ефект вакцин нижче", - сказав Чаплінскас.

Професор зазначив, що бразильський штам викликає більш важкий перебіг хвороби приблизно в 2,6 рази частіше, ніж перший діагностований варіант вірусу, і що люди потрапляють в реанімацію в 2,2 рази частіше.

"Порівнюючи ці три штами, бразильський за ступенем тяжкості захворювання - посередині. Найсерйозніший - це південноафриканський, потім бразильський, потім британський", - підкреслив Чаплінскас.

Також він сказав, що немає даних про те, скільки частинок потрібно вдихнути людині, щоб заразитися коронавірусом, і чим це відрізняється при порівнянні першого варіанту вірусу зі штамами.

Професор Чаплінскас вважає, що може знадобитися щорічна модифікація вакцини, як це зараз відбувається у випадку з сезонним грипом.

Раніше повідомлялося, що перші три випадки бразильської мутації коронавірусу підтвердили у Польщі.